De versterking van de Afsluitdijk is op 1 oktober 2026 afgerond, maar het werk aan de dijk gaat door. Op 1 oktober 2027 start Rijkswaterstaat met de vernieuwing van de 2 draaibruggen in de A7 bij Den Oever.
Deze werkzaamheden maken deel uit van verschillende projecten die we de komende jaren op en rond de Afsluitdijk nog uitvoeren. Dat zorgt de komende jaren voor hinder op de weg en vaarweg
De 2 draaibruggen in de A7 bij Den Oever verbinden Noord-Holland met de Afsluitdijk. Ze zorgen er ook voor dat weg- en scheepvaartverkeer het Stevincomplex kunnen passeren. De bruggen zijn aan het einde van hun levensduur en worden daarom volledig vernieuwd. We vervangen de stalen brugconstructie en het bewegingswerk. Ook vernieuwen we de aansturing van de bruggen en de naastgelegen schutsluis.
De nieuwe draaibruggen behouden het herkenbare karakter van de huidige bruggen en gaan na de vernieuwing ten minste tot 2050 mee.
Gevolgen voor de scheepvaart
Om de draaibruggen veilig te kunnen vernieuwen, moeten we het Stevincomplex tijdens 2 periodes volledig sluiten voor de scheepvaart. De 1e periode loopt van 1 oktober 2027 tot en met 1 juni 2028. Dan vervangen we de zuidelijke brug.
Van 1 juni 2028 tot 1 oktober kunnen schepen tijdelijk weer gebruik maken van het Stevincomplex. Voor de vervanging van de noordelijke brug sluiten we de vaarweg opnieuw van 1 oktober 2028 tot 1 juni 2029. Zie ook de tabel sluitingen scheepvaart.
| Periode | Status scheepvaart |
|---|---|
| 1 oktober 2027 - 1 juni 2028 | Gesloten voor scheepvaart |
| 1 juni 2028 - 1 oktober 2028 | Open voor scheepvaart |
| 1 oktober 2028 - 1 juni 2029 | Gesloten voor scheepvaart |